Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach - Bezpłatne porady - Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium”

Bezpłatne porady - Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium”

Informujemy, iż Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” w ramach realizacji zadania publicznego sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych  na lata 2022-2033 udziela bezpłatnych porad.

Obsługa poradnicza polega na kompleksowym działaniu nie ograniczającym się do samej porady/konsultacji, ale również pomocy w danej sprawie, w rozwiązywaniu problemu, do czego wyznaczane są tzw. zespoły wsparcia.

Zadanie skierowane jest do osób mniej zasobnych materialnie, seniorów, osób  z niepełnosprawnościami, rodzin z multiproblemami (uzależnienia, współuzależnienia, pętle kredytowe, przemoc w rodzinie, wykluczenie społeczne, zagrożenie bezdomnością, problemy wychowawcze, skazania, wymagające interwencji kryzysowej, wykluczenie zawodowe, prawa konsumenckie, wsparcie antymobbingowe, wykluczenie cyfrowe, itd.)

 

Porad udzielają prawnicy, psycholodzy, doradcy zawodowi i pedagodzy, dyżurujący na bezpłatnej infolinii 800 201 211 i kanałach chat dostępnych na stronie www.prawodoporady.pl