Ruszają zapisy do udziału w kolejnych usługach w ramach projektu "Powiatowe Centrum Usług Społecznych" dla osób pełniących funkcję rodziny zastępczej:
1. Szkolenie "Dziecko krzywdzone" - celem szkolenia jest uwrażliwienie na problem przemocy i wykorzystywania seksualnego oraz z symptomami występującymi u dzieci doświadczających przemocy i nawiązywania z nimi kontaktu- Ilość uczestników: około 15 osób, czas trwania szkolenia: 6 godzin dydaktycznych.
2. Szkolenie związane z tematyką wpływu diety na zaburzenia zachowania dzieci- celem szkolenia jest zapoznanie się ze związkami między zachowaniami dzieci a dietą, zwłaszcza pod kątem takich schorzeń jak zespół Aspergera, ADHD, celiakia itd.
ilość uczestników: około 15 osób, czas trwania szkolenia: 4 godziny dydaktyczne.
3. 3- dniowe warsztaty wyjazdowe edukacyjne dla osób pełniących funkcję rodziny zastępczej wraz z dziećmi.
W trakcie wyjazdu dla kobiet- rodziców zastępczych przeprowadzony zostanie trening asertywności, wzmocnienia własnej wartości i radzenia sobie z przemocą, poprzez naukę elementów samoobrony - WenDo - 10x 45 min.
Z kolei dla mężczyzn- rodziców zastępczych zaplanowano warsztat z zakresu powszechnych problemów związanych z zagadnieniami dyskryminacji.
W czasie, kiedy rodzice będą uczestniczyć w zajęciach dla dzieci zaplanowano zajęcia z animatorami. Dzieci będą mogły korzystać z zaplanowanych atrakcji m.in. zajęć sportowych, warsztatów plastycznych i manualnych, malowania twarzy itd.
Ponadto planuje się w rakcie wyjazdu wycieczkę do Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach wraz z wizytą w Muzeum Ognia oraz wyjazd do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu lub Górskiego Parku Rozrywki Równica.
Wyjazd przewidziany jest na maj 2020 r, do jednej z miejscowości wypoczynkowych w województwie śląskim np. Ustroń, Żywiec, Szczyrk, Brenna, Pszczyna.
Ilość uczestników - 60 osób, z podziałem na 2 grupy wyjazdowe - 2 x 30 osób.
Po wyłonieniu wykonawcy osoby chętne zostaną poinformowane o szczegółach dotyczących wyjazdu.
W pierwszej kolejności z wyjazdu mają prawo skorzystać rodziny, które nie brały udziału w poprzednio organizowanych wyjazdach.
Chętnych do udziału w poszczególnych usługach zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr tel.: 32- 381-84-73 lub osobiście w siedzibie Centrum w pokoju nr 7. Osoby wyznaczone do kontaktu: Pani Karolina Kowalska oraz Pani Izabela Pawlak- (Specjaliści pracy z rodziną).
Ruszają zapisy do udziału w nowych usługach w ramach projektu "Powiatowe Centrum Usług Społecznych" dla członków rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze:
1. 3- dniowe wyjazdowe warsztaty wspierająco - profilaktyczne dla 40 osób - rodziców wraz z dziećmi.
W trakcie wyjazdu dla kobiet przeprowadzony zostanie trening asertywności, wzmocnienia własnej wartości i radzenia sobie z przemocą, poprzez naukę elementów samoobrony - WenDo - 10x 45 min.
Z kolei dla mężczyzn zaplanowano warsztat z zakresu powszechnych problemów związanych z zagadnieniami dyskryminacji. W czasie, kiedy rodzice będą uczestniczyć w zajęciachdzieci pod opieką animatorów będą mogły korzystać z zaplanowanych atrakcji m.in. zajęć sportowych, warsztatów plastycznych i manualnych, malowania twarzy itd.
Ponadto planuje się wycieczki do Zamku w Bobolicach oraz Ruin Zamku w Mirowie, a także zwiedzanie Grodu na Górze Birów, Zamku Ogrodzieniec wraz z Parkiem Miniatur.
Wyjazd przewidziany jest na maj/czerwiec 2020 r.
Miejsce pobytu: teren jury krakowsko-częstochowskiej.
2. 4- dniowe wyjazdowe warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi, które mają na celu zwiększenie umiejętności społecznych, budowanie i wzmacnianie relacji w rodzinie.
Ilość uczestników: 40 osób z podziałem na 2 grupy wyjazdowe - 2 x 20 osób.
W trakcie wyjazdu planuje się wycieczki do Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach wraz z wizytą w Muzeum Ognia oraz wyjazd do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu lub Górskiego Parku Rozrywki Równica.
Wyjazd przewidziany jest na maj 2020 r, do jednej z miejscowości wypoczynkowych w województwie śląskim np. Ustroń, Żywiec, Szczyrk, Brenna, Pszczyna.
Po wyłonieniu wykonawcy osoby chętne zostaną poinformowane o szczegółach dotyczących wyjazdu.
3. Pakiet 5 szkoleń z zakresu przebiegu ciąży i opieki nad małym dzieckiem oraz radzenia sobie z trudnościami w opiece i wychowaniu dzieci- szkolenia obejmują 5 spotkań po 4 godz. dydaktyczne. Ilość uczestników: ok. 15 osób.
Chętnych do udziału w poszczególnych usługach zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr tel.: 32- 381-84-73 lub osobiście w siedzibie Centrum w pokoju nr 7.
Osoby wyznaczone do kontaktu: Pani Karolina Kowalska oraz Pani Izabela Pawlak- Specjaliści pracy z rodziną.