Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach - Dofinansowanie ze środków PFRON w 2024 r.

Dofinansowanie ze środków PFRON w 2024 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach informuje, że wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych w 2024 roku będą przyjmowane:

- elektronicznie, od dnia 1 stycznia 2024 r., za pośrednictwem systemu SOW (System Obsługi Wsparcia)

- osobiście, od dnia 2 stycznia 2024 roku, poprzez złożenie wypełnionego wniosku wraz z załącznikami w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach ul. Sienkiewicza 16, 42-600 Tarnowskie Góry; pokój nr 3 Dział Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w godz. 7.30 do 15.30.

Zgodnie z §5 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych „Osoba niepełnosprawna ubiegająca się o dofinansowanie składa osobiście lub za pośrednictwem opiekuna albo organizatora turnusów rehabilitacyjnych wniosek o dofinansowanie w centrum właściwym dla miejsca zamieszkania”.

Informujemy, że można składać wnioski o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych, także bez wychodzenia z domu i w dni wolne od pracy. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwia bowiem wszystkim Wnioskodawcom składanie wniosków na wyżej wymienione formy wsparcia drogą elektroniczną, w Systemie SOW (System Obsługi Wsparcia).
Logowanie do systemu https://sow.pfron.org.pl/logowanie