Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach - Projekt ABECADŁO bez przemocy (Projekt zakończony)

Projekt ABECADŁO bez przemocy (Projekt zakończony)

Projekt ABECADŁO bez przemocy został zakończony. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach zrealizował projekt "ABECADŁO bez przemocy" w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie"  skierowany do osób zagrożonych i doświadczających przemocy w rodzinie. 

Działania projektu obejmowały:

  • GRUPĘ WSPARCIA  - dla osób zagrożonych i doświadczających przemocy w rodzinie pod 18 r.ż, -  w ramach tej formy wsparcia odbyło się 12 spotkań grupy wsparcia po 2 godziny zegarowe każde spotkanie. 
  • WARSZTATY EDUKACYJNE - dla osób powyżej 60. r.ż  - z zakresu przyczyn i skutków przemocy. Warsztaty dedykowane dla 2 grup liczących po ok. 12 osób. Każda grupa zrealizowała 16 godzin warsztatów, 4 spotkania po 4 godziny. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi osobom starszym na sytuacje w których mogą być narażeni na przemoc oraz naukę skutecznych metod radzenia sobie w takich sytuacjach
  • WARSZTATY WenDo – dla kobiet powyżej 18. roku życia – z zakresu asertywności i samoobrony. Warsztaty dedykowane dla 2 grup liczących po 12 osób. Każda grupa zrealizowała 16 godzin warsztatów, 2 spotkania po 8 godzin. WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną.

Rekrutacja do projektu jest zamknięta z racji zakończenia projektu.