Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach - Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2024 Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2024 Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Nabór zgłoszeń do Programu “Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

W związku z otrzymaniem informacji o przyjęciu wniosku Powiatu Tarnogórskiego o udział w finansowanym ze środków  Funduszu Solidarnościowego Programie  „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach ogłasza nabór zgłoszeń do  Programu.

Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie od 9 stycznia 2024 r. Do 19 stycznia 2024 r.

Jednocześnie informujemy, że złożenie zgłoszenia nie jest równoznaczne z otrzymaniem wnioskowanej pomocy a przyjęte zgłoszenia będą realizowane po zawarciu umowy z Wojewodą Śląskim.

W celu dołączenia do Programu należy dostarczyć komplet dokumentów, który stanowią:
- wypełniona Karta zgłoszenia do Programu (załącznik nr 7 do Programu); - kopia orzeczenia o niepełnosprawności/orzeczenia o stopniu niepełnosprawności albo orzeczenia równoważnego do wyżej wymienionych; - oświadczenie uczestnika Programu; - karta zgłoszenia kandydata na asystenta.

Ważne! Od asystentów świadczących usługi na rzecz dzieci niepełnosprawnych do 16 roku życia dodatkowo wymagane są następujące dokumenty:
- zaświadczenie o niekaralności;
- informacja o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym w postaci wydruku pobranej informacji z Rejestru;
- pisemna akceptacja osoby asystenta ze strony rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z niepełnosprawnością.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu można uzyskać pod nr telefonu 32 381 84 79 lub osobiście w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ul. Sienkiewicza 16, 42-600 Tarnowskie Góry, pokój nr 3.

Komplet dokumentów należy składać bezpośrednio do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach, ul. Sienkiewicza 16,42-600 Tarnowskie Góry pokój nr 3.